Muzykoterapia
łagodzi ból, stres, przynosi ulgę i relaks, a także podnosi wydajność i przyspiesza uczenie się. Obniża ciśnienie krwi.
Terapia wibroakustyczna
polega na dostarczaniu poprzez głośniki odpowiednich wibracji, bezpośrednio do ciała. Zmniejsza ból i pogłębia rozluźnienie.
Muzykoterapia neurologiczna
to technologia ta wykorzystuje fizyczny wpływ muzyki na szlaki sygnałowe mózgu. Stosowana jest w autyzmie, porażeniu mózgowym, urazowym uszkodzeniu mózgu, chorobie Parkinsona, zespole Downa i zaburzeniach integracji sensorycznej.
Bioakustyka
to metoda ta skupia się na wykorzystaniu dźwięków ludzkiego głosu. Jego analiza pozwala ujawnić anomalia w strukturze organizmu i przy zastosowaniu brakujących częstotliwości, znormalizować te uszkodzenia.
Terapia misami
to metoda pochodząca z XII wiecznego Tybetu. Pierwotnie wzbogacała medytacje i różne rytuały. Stosowanie jej w chwili obecnej zmniejsza napięcie, lęk i depresję. Poprawia także samopoczucie duchowe i emocjonalne.
Terapia hydroakustyczna
to j forma terapii, w której muzyka poprzez głośniki emitowana jest do wanny z wodą. Osoba zanurzona w tej wodzie, chłonie fale przenoszone przez wodę.
Akutonika
– ta odmiana łączy użycie kamertonów z medycyną orientalną. Umieszcza się je w punktach akupunkturowych. Kamertony aktywują południki, wywołując terapeutyczną odpowiedź organizmu. Jest to doskonała alternatywa dla pacjentów, którzy boją się igieł.
Dudnienia różnicowe. Pobudzenie fal mózgowych
Zakłada się, że gdy do każdego ucha zostaną wysłane tony o innej częstotliwości, powstaną wtedy dudnienia różnicowe. Mózg jest wtedy pobudzony i wytwarza fale o trzeciej częstotliwości będącej różnicą dwóch poprzednich. Organizm rozluźnia się i podwyższa się możliwość koncentracji. Terapia ta poprawia jakość snu i łagodzi odczuwanie bólu.
Terapia gongami
Już w epoce brązu, metalowe gongi, były wykorzystywane do medytacji dźwiękowej i terapii wibracyjnej. Terapia gongami o różnych rozmiarach uspokaja i energetyzuje.
Leczenie dźwiękami wokalnymi
Śpiew, nucenie i intonacje od tysięcy lat stosowane są w celu rozluźnienia i regulowania nastroju. Poprzez intencje, można powodować wibracje różnych rejonów ciała.
Terapia mruczeniem
Aby mruczeć, nie trzeba nawet znać melodii. Jest to najprostszy sposób, aby wytworzyć wewnętrzne wibracje, które uspokajają i przynoszą dobre samopoczucie.
Terapia kamertonami
Metalowe, kalibrowane, widełkowe kamertony, przyłożyć należy do różnych części ciała. Zmniejsza to stres, zwiększa poziom energii i dobrego samopoczucia. Często umieszcza się je w punktach spustowych, aby redukowały ból.